קבלן חשמל וארון חשמל

קבלן חשמל

כאשר מבצעים תהליך של בנייה או שיפוצים בדירה, הרבה פעמים כדאי בתהליך יהיה מעורב גם קבלן חשמל, שהוא אדם שלמעשה אחראי על כל תהליך הבנייה והשיפוץ מבחינת מערכת החשמל.
קבלן חשמל הוא אדם שמגיע לבית או דירה שבה מתבצעים תהליכים של בנייה או שיפוצים, וממליץ על כל תהליכי החשמל שצריך לבצע במקום, אם מבחינת מערכות החשמל השונות, שקעים בדירה, תיאום של לוח החשמל, וכל הנושאים שקשורים לחשמל שאפשר להעלות על דעתכם.
למעשה, קבלן חשמל הוא האדם שלוקח אחריות על כל התכנון של מערכת החשמל בבית, ויודע בדיוק מהי הדרך הטובה ביותר למקם את השקעים השונים ברחבי הבית, איזה לוח חשמל להתקין, ואיפה ניתן לחבר את כל המכשירים שדורשים שקעים.
כאשר מתאמים עם קבלן חשמל, הכוונה היא שמבצעים תיאום עם אדם שאחראי על ההתקנה של החשמל בבית, שזה תפקיד חשוב מאוד.
קבלן חשמל הוא בעל מקצועי שהכרחי לתאם איתו, לצורך התקנת מערכת החשמל.

ארון חשמל

אחד הדברים החשובים ביותר בכל הנושא של מערכת החשמל בבית הוא כמובן ארון חשמל.
בבתים פרטיים, ארון חשמל בדרך כלל נמצא בתוך הבית, ולכן אין כל כך בעיה להתקין ארון חשמל איפה שתרצו.
ארוך חשמל שקיים בבניינים של כמה קומות, בדרך כלל ממוקם מחוץ לדירות, ולכן ארון חשמל שמותקן באופן זה אחראי על החשמל של כמה דירות במקביל, או אפילו של הבניין כולו,ניתן לבצע איטום בהתזה.
בדרך כלל, ארון חשמל מותקן בקומה, ואחראי על החשמל בכל הדירות שקיימות באותה קומה.
ארון חשמל בדרך כלל מותקן במקום נגיש, מפני שאם יש הפסקות חשמל יש צורך לצאת מהדירה ולהרים את המתגים בארון החשמל, ולכן חשוב שארון חשמל יהיה ממוקם במקום שיש נגישות אליו, וגם שאפשר להגיע אליו גם במצב שבו אין אור וקשה לראות.
התקנה של ארון חשמל היא פעולה שצריכה להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך בלבד.