חשמלאי מוסמך ורישיון חשמלאי

חשמלאי מוסמך

הרבה מאוד אנשים מגדירים את עצמם כחשמלאים, אבל רק לחלק קטן מהם יש באמת רישיון לעסוק כחשמלאי, והנושא הזה מאוד בעייתי.
חשמלאי מוסמך הוא אדם שפועל בחשמלאי, ויש לו גם תעודה מוסמכת שהוא עבר קורס שמסמיך אותו להיות חשמלאי שמטפל בבעיות חשמל בבתים של אנשים.
בבית הפרטי, הרבה פעמים אנשים מזימים חשמלאי שהוא ללא ממש מקצועי, ומנסים בצורה כזאת לחסוך בעלויות של טיפול בבעיות חשמל ואיטום ביריעות ביטומניות.
בבתי עסק או במקומות שמשרתים לקוחות, כאשר יש תקלה בחשמל חייבים לקרוא לאיש מקצוע מוסמך, ואיש כזה נקרא חשמלאי מוסמך, שהוא היחיד שמותר לו לטפל בבעיות חשמל שקיימות בבתי עסק או במקומות שבהם קיים שירות ללקוחות.
לא כל אחד יכול להיות חשמלאי מוסמך, חשמלאי מוסמך הוא רק אדם שעבר קורסים מקצועיים בנושא, וקיבל את ההסמכה.
טיפול בבעיות חשמל במקרים רבים נראה פשוט, אבל למעשה הוא אינו פשוט בכלל, וחייבים אדם מקצוע שרק הוא יודע כיצד לטפל בבעיות החשמל בצורה שלא תגרום נזק.

רישיון חשמלאי

על מנת להוציא רישיון חשמלאי, יש צורך לעבור קורס מיוחד שמסמיך חשמלאים להפוך לחשמלאים מקצועיים.
רישיון חשמלאי מקצוע יכול להעלות מדרגה את כל העיסוק שלכם כחשמלאים, מפני שאנשים רבים כיום לא מסתפקים בכל אחד שאומר שהוא יודע לטפל בבעיות בחשמל, אלא שוכרים רק את שירותיו של אדם מקצוע שמחזיק ברישיון חשמלאי.
העיסוק בחשמל יכול לנוע מעיסוק פשוט מאוד כמו החלפת נורה, ועד עיסוקים מורכבים יותר כמו החלפת שקעים או טיפול בבעיות חשמל רציניות יותר.
על מנת לטפל בבעיות חשמל מורכבות, יש צורך לשכור את שירותיו של אדם מקצוע שהוא גם בעל רישיון חשמלאי.
רישיון חשמלאי כיום ניתן לאדם שהוכיח כי הוא יודע להתעסק עם בעיות חשמל בצורה אחראית ורצינית, ולאורך שנים.
קורסים שמספקים תעודת רישיון חשמלאי קיימים כיום במספר רב של מקומות, אבל לא כל אחד יכול לעבור אותם והם במקרים רבים דורשים גם הכשרה מעשית וגם עבודות עיוניות.